حفاظ پنحره دو جداره یک وسیله  مهم در امنیت جانی و مالی ساکنین خانه است. اگر چه  هر نوع حفاظی  به نظر  برای پنجره دو جداره مناسب است، حقیقت این است که همه حفاظ ها امنیتی نیستند .

و این است که هنگام صحبت در مورد این نوع حفاظ ها، به ویژه به آنهایی اشاره می شود که از موادی با سطح استحکام و مقاومت بالا ساخته شده اند ، که به آنها امکان می دهد محافظت مؤثر و کافی از خانه ها و / یا مشاغل ارائه دهند.

اما چرا باید حفاظ امنیتی را برای پنجره‌های دو جداره خانه خود انتخاب کنید؟اهمیت این حفاظ ها چیست ؟

اهمیت نصب حفاظ برای پنجره های دو جداره چیست؟

با وجود این واقعیت که دلیل اصلی اینکه اغلب مردم معمولاً تصمیم به نصب حفاظ برای پنجره های دو جداره خود  در خانه ها و/یا مشاغل خود می گیرند، مسائل مربوط به امنیت است.

در میان بزرگترین مزایایی که با نصب حفاظ های  امنیتی برای پنجره های دو جداره یا حتی درها ارائه می شود، امکان محافظت از ساختمان ها و مشاغل در برابر سرقت های احتمالی و مزاحمان خودنمایی می کند.

توجه به این نکته مهم است که هر یک از پنجره های دو جداره چه در خانه و چه در یک کسب و کار، باید دارای حفاظ های امنیتی باشد که به جلوگیری از انواع دستبرد ها در طول روز ، به ویژه در شب کمک می کند.

به این ترتیب نصب آن نیز برای جلوگیری از سقوط احتمالی و/یا حوادث مربوط به کودکان و حتی حیوانات خانگی مناسب است.

یکی دیگر از مزایای داشتن این نوع حفاظ ها این است که به ماندگاری بیشتر پنجره های دو جداره کمک می کند ، زیرا از آسیب های خارجی اعم از عمدی یا غیرعمدی جلوگیری می کند، مثلاً از آن اشیاء یا ضربه هایی که ممکن است شیشه این ها را بشکند. حتی ورود حیوانات (گربه، پرنده و غیره) به خانه یا  کار جلوگیری می کند.

علیرغم اینکه جنبه امنیتی آنقدر مهم است، حقیقت این است که زیبایی هر کسب و کار یا خانه نیز عاملی است که باید مورد توجه قرار گیرد و با نصب حفاظ های زیبا  در پنجره دو جداره می توان آن را بهبود بخشید. از آنجایی که آنها در مدل ها و طرح های متعدد موجود هستند و حتی می توان جایگزین های شخصی سازی شده را نیز دریافت کرد.

انواع حفاظ برای پنجره دو جداره

حال لازم به ذکر است که بسته به نحوه نصب حفاظ ها می توان انواع زیر را تشخیص داد :

به ساختمان متصل شده است

همانطور که از نام آن مشخص است از توری هایی تشکیل شده اند که به دیواره دریچه پنجره چسبانده شده اند ، بنابراین برای ادغام بخشی از توری در داخل دیوارهای نما، باید کار کوچکی انجام داد.

آنها امن ترین جایگزین در برابر سرقت هستند و حتی امکان افزودن طرح های تزئینی مختلف وجود دارد.

در پنجره تعبیه شده است

اگرچه معمولاً مشابه موارد ذکر شده قبلی هستند، اما متمایز می شوند زیرا برای نصب آنها نیازی به انجام هیچ کاری نیست، زیرا گریتینگ معمولاً از طریق پیچ های امنیتی روی نما ثابت می شود .

کمان پولادی (یا تاشو)

نصب این نوع پنجره های امنیتی نه تنها به صورت مجاور بلکه به صورت تعبیه شده نیز امکان پذیر است، زیرا باید آنها را به ساختمان متصل کرد. بزرگترین تفاوت آن نسبت به انواع قبلی این است که می توان آنها را به صورت جانبی باز کرد، زیرا می توانند روی خود تا شوند.

آنها معمولاً در پنجره هایی نصب می شوند که در آن لازم است گهگاه توری باز شود ، به عنوان مثال در معابر و سایر مواردی که باید کاملاً باز شوند.

نکات انتخاب حفاظ پنجره های دو جداره

پیش از انتخاب حفاظ برای پنجره دو جداره ،به موارد زیر دقت کنید:

مواد

مواد یک حفاظ  خوب باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، بنابراین توصیه می شود که از آهن فرفورژه یا  فولاد ساخته شوند تا واقعاً مقاوم و بادوام باشند.

ابعاد

برای انتخاب حفاظ های مناسب و تضمین ایمنی خود باید به اندازه های پنجره و همچنین سطح امنیت مورد نظر توجه کنید.

انواع

انتخاب بین حفاظ های ثابت (ایمن تر و تقاضای بیشتر، مناسب برای آپارتمان ها و ویلا ها)، حفاظ های قابل گسترش (فضای کمتری را اشغال می کنند، ایده آل برای تراس ها و موسسات) یا میله های متحرک (نیازی به کار ندارند، و این امکان پذیر است) راحت است.

طرح

هنگامی که نما دارای روکشی روستایی است، به عنوان مثال آجر، سنگ و سایر موارد، بهتر است حفاظ هایی با طرح‌های دقیق‌تر و زیباتر را انتخاب کنید تا به زیبایی بیشتر دست پیدا کنید.

در حالی که وقتی نما مدرن است، طراحی خطی بدون شکل  مناسب است….

قیمت پنجره وین تک

قیمت توری پلیسه

قیمت پنجره آلومنیوم ترمال بریک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =