پنجره‌ های دوجداره این روزها بیش از دیگر پنجره‌ ها برای خانه‌ های نوساز استفاده می‌ شوند. زیرا می‌ توانند عایق خوبی در برابر حرارت، سر و صدا، گرد و خاک و آلودگی باشند. اما قبل از خرید نیاز است که انواع آن ها را بشناسید. از طرفی راجع به طول عمر پنجره های دوجداره اطلاعات داشته باشید. اگر می‌ خواهید بدانید که به عنوان مثال پنجره دوجداره کشویی upvc یا دیگر انواع پنجره‌ های دوجداره چقدر عمر می‌ کنند، با ما همراه باشید تا برای خرید آن ها راحت‌ تر تصمیم بگیرید.

بررسی طول عمر پنجره‌ های دوجداره

از همین اول به سراغ اصل مطلب می‌ رویم. طول عمر پنجره‌ های دوجداره بستگی به شرایط آب و هوایی هم دارد. در واقع هدایت سرما و گرما که بین دو جداره شیشه انجام می‌ شود، روی طول عمر آن ها تاثیر مستقیم دارد. کیفیت موادی که داخل آن ها استفاده می‌ شود، همچنین طرز ساختشان، تفاوت‌ های دمایی، محل نصب، نوع کاربری، موقعیت جغرافیایی و اندازه شکاف بین قاب درونی و بیرونی همگی روی طول عمر این پنجره ها تاثیرگذار است. اما اگر بخواهیم مدت زمان میانگین را برای آن ها معرفی کنیم، باید بگوییم پنجره‌ های دوجداره میانگین بین ۱۰ تا ۲۵ سال می‌ توانند عمر کنند. این عدد حداقلی و حداکثری نشان می‌ دهد که استفاده از آن ها می‌ تواند به صرفه باشد.

یعنی اگر قیمت پنجره دو جداره ویستا بست در تهران بالا باشد، باز هم ارزشش را دارد. زیرا مطمئن هستید که حداقل ۱۰ سال عمر می‌ کند‌‌. جالب‌ تر اینجاست که بدانید ساختمان‌ هایی که روی خط استوا قرار گرفته‌ اند یا نزدیک به خط استوا هستند، عمر پنجره‌ های دوجداره یا هر پنجره دیگری برایشان کمتر است و معمولاً به عدد حداقلی نزدیک هستند. از طرفی تفاوت دمایی بالا بین قاب درونی و بیرونی پنجره دو جداره هم می‌ تواند عاملی برای فشار زیاد به درزها باشد و احتمال شکستن شیشه را افزایش دهد. همین عمر پنجره‌ ها را کمتر می‌ کند.

طول عمر پنجره های دوجداره

افزایش طول عمر پنجره‌ های دوجداره

اکنون که متوجه شدید عوامل مختلفی طول عمر این پنجره‌ ها را تعیین می‌ کنند، باید بدانید که چه عواملی می‌ توانند باعث افزایش طول عمر آن ها شوند. اگر شما نگهداری درست و اصولی داشته باشید، می‌ توانید طول عمر آن ها را افزایش دهید که در ادامه چند روش را به شما معرفی می‌ کنیم.

جمع‌ بندی

طول عمر پنجره دوجداره آنقدری بالا است که نیازی نیست برای آن هزینه کنید. البته که راهکارهایی هم وجود دارد که می‌ توانید طول عمر آن ها را تا حد زیادی بالا ببرید که ما در این مقاله به آن ها اشاره کردیم‌. اگر قصد خرید این پنجره‌ ها را دارید یا می‌ خواهید استعلام قیمت پنجره دو جداره هافمن یا دیگر انواع پنجره‌ های دوجداره را متوجه شوید، به سایت پایتخت وین مراجعه کنید که یکی از بهترین مراکز برای خرید پنجره‌ های دوجداره در انواع مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =