تمیز، براق و بدون رگه، افتخار هر خانه‌داری است. تمیز کردن در و  پنجره ها کار پیچیده ای نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روش های موثر برای تمیز کردن پنجره ها را بدانید و مرتکب اشتباهات معمولی نشوید. برای اطلاع دقیق از قیمت پنجره هافمن با ما تماس بگیرید.

 در و پنجره ها را چگونه تمیز کنیم؟

محبوب‌ترین راه برای براق نگه داشتن درها و پنجره‌ها، استفاده از پاک‌کننده پنجره و حوله‌های کاغذی و پارچه ای است. همچنین می توانید از یک جاروبرقی مدرن پنجره استفاده کنید.  با این حال، تأثیر نهایی به کیفیت پاک کننده بستگی دارد، همه آنها به خوبی درها و پنجره ها را تمیز نمی کنند و باید این را به خاطر بسپارید.

به جای خرید شیشه شوی می توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید که در هر خانه ای وجود دارد. می توانید مقدار کمی از آن را در یک کاسه آب گرم حل کنید و پنجره ها را بشویید و سپس خشک کنید. دقیقاً به لطف  درست  خشک کردن  است که هیچ اثری روی پنجره ها باقی نمی ماند.

یک روش سازگار با محیط زیست برای کسانی که پاک کننده های شیمیایی  را دوست ندارند – یک پارچه میکروفیبر و یک کاسه آب است. میکروفایبر به دلیل ساختار منحصر به فرد خود، برای از بین بردن سرسخت ترین کثیفی ها و چربی هایی که گاهی روی پنجره ها ظاهر می شود، نیازی به مواد شوینده ندارد.

یکی دیگر از روش های زیست محیطی برای داشتن در و  پنجره های براق، استفاده از آب لیمو و آب است: نصف لیوان آب لیمو برای یک لیوان آب کافی است. در و پنجره هایی که به این روش شسته شده اند می درخشند و همچنین بوی مطبوع و تازه ای به فضای داخلی شما می دهند.

دو قاشق چای خوری سرکه با یک لیوان آب یکی دیگر از روش های سازگار با محیط زیست برای تمیز کردن در و پنجره ها است. بر خلاف تصور عموم، سرکه در خانه بو نمی دهد. سرکه به سرعت تبخیر می شود و بوی آن پس از چند دقیقه از بین می رود.

یک راه حل دیگر استفاده از دستمال مرطوب برای تمیز کردن در و پنجره است. به سادگی روی سطوح دستمال را یکشید و بگذارید خشک شوند. این تکنیک برای در و پنجره های نسبتاً کثیف به خوبی کار می کند.

مطمئنا صاحبان خودرو مایع شیشه شوی در ماشین یا خانه  دارند.  می توان از آن برای شستشوی در و پنجره های شیشه ای  استفاده کرد. مایعات شوینده شیشه خودرو به حذف گرد و غبار و همچنین آثار برخورد با حشرات کمک می کند. خاک و گرد و غبار را نیز ازدر و پنجره خانه می زداید.

کارهایی که در نظافت درب و پنجره نباید انجام دهید :

کارهایی که در نظافت درب و پنجره نباید انجام دهید :

در روزهای گرم و آفتابی در و  پنجره ها را نشویید. اگرچه این یک فرصت عالی به نظر می رسد، زیرا در یک روز آفتابی می توانید تمام لکه ها را روی شیشه می بینید. با این حال، خورشید در مبارزه با پنجره های کثیف با شما یار نیست. دلیل آن ساده است – تحت تأثیر خورشید، مایعات استفاده شده سریعتر تبخیر می شوند و حتی زمانی برای خشک کردن پنجره ها نخواهید داشت. به همین دلیل لکه های  زشت و سختی به جا می ماند.

در و پنجره ها را در روز های یخبندان نشویید. در این روزها، شیشه ظریف تر و شکننده تر می شود. تنها چیزی که لازم است یک حرکت بی دقت است،  حتی اگر خیلی کثیف به نظر می رسند و باعث می شوند که بخواهید آنها را با دستمال کاغذی پاک کنید ، به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهید. ذرات کوچک، گاهی نامرئی، که در حین این پاک کردن روی پنجره ها رسوب می کنند، می توانند شیشه را برای همیشه خراش دهند.

به هر حال تمیز کردن در و پنجره ها یک کار خسته کننده است. سبک یا آرامش بخش نیست. بنابراین، بهتر است بعد از یک روز کاری سخت یا روزی که حوصله ندارید ، نظافت در و پنجره ها را شروع نکنید.

نطافت در و  پنجره را با تمیز کردن شیشه  شروع نکنید. زیرا پس از تمیز کردن قاب ها، یک بار دیگر لازم است که شیشه ها را تمیز کنید. قبل از هر چیز لازم است که قاب ها، سپس قاب  در و پنجره ها، سپس شیشه ها و در نهایت طاقچه ها شسته شوند.

فریم های آلومینیومی به راحتی خراب می شوند، بنابراین برای تمیز کردن آنها نباید از مواد شیمیایی خشن یا اجسام تیز مانند برس یا چاقوی تمیز کردن استفاده کنید. بهتر است آنها را با آب گرم و مواد شوینده ملایم بشویید و سپس با یک پارچه نرم پاک کنید.

کارهایی که در نظافت درب و پنجره نباید انجام دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =